Blog

Nagłośnienie przestrzeni publicznych oraz firm

Jeśli chodzi o nagłośnienie Twojej firmy, mamy dla Ciebie najlepsze dopasowane rozwiązania. Dobrze wyposażony lokal zapewni Twoim klientom idealną atmosferę. Systemy komunikacji wewnętrznej pomogą Ci w szybkiej i wygodnej pracy. W przypadku szkół, tzw. radiowęzły są szczególnie rozbudowane i chętnie doradzimy Ci w tej kwestii.

Nawiązujemy także współpracę biznesową z instalatorami nagłośnień i oferujemy im bardzo atrakcyjne rabaty.

Jak nagłośnić przestrzeń publiczną?


Chcąc nagłośnić przestrzeń publiczną, trzeba posiadać chociaż minimalną wiedzę na ten temat. Aby dobrać odpowiedni sprzęt, należy zadać sobie dwa pytania: jak duże jest pomieszczenie docelowe i ile głośników i o jakiej mocy potrzebujemy? Na rynku jest dostępny ogrom produktów, dlatego trudno dokonać wyboru. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, by mieć pewność, że wybrany system będzie niezawodny i spełni wszystkie oczekiwania, niezależnie od panujących warunków akustycznych.

Nagłośnienie radiowęzłowe


System nagłośnienia radiowęzłowego jest powszechnie stosowany, szczególnie w szkołach. Jest to dobre rozwiązanie w miejscach, w których musi być nagłośnionych wiele pomieszczeń lub wykorzystywana jest duża liczba głośników. Przy projektowaniu tego systemu należy wziąć pod uwagę liczbę pomieszczeń, powierzchnię, rodzaj głośników, akcesoria, funkcje i budżet. Należy również zastanowić się, czy będzie potrzebny mikrofon. Instalacja nagłośnienia radiowęzłowego powinna być wykonana przez doświadczonych specjalistów. Ten system może być używany nie tylko w szkołach, ale także w gabinetach lekarskich, salach fitness, restauracjach czy sklepach. Nagłośnienie radiowęzłowe dostarczy odpowiednią ilość dźwięku w każdym pomieszczeniu, a także pozwoli na nadawanie komunikatów i umilenie czasu osobom przebywającym w danej przestrzeni. Większość systemów nagłośnienia 100V działa w systemie monofonicznym, który jest bardziej prosty w porównaniu do systemu stereofonicznego.

Nagłośnienie sufitowe


Nagłośnienie sufitowe, które obecnie jest coraz częściej wykorzystywane ze względów estetycznych, jest bardzo dyskretnym systemem, umożliwiającym ukrycie wszystkich kabli i głośników w suficie. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy zakupić nie tylko głośniki, ale także wzmacniacz, przewody audio oraz ścienne regulatory głośności. System ten sprawdzi się w przestrzeniach, w których muzyka jest tylko tłem. Warto skorzystać z pomocy fachowca, aby dobrze rozplanować nagłośnienie sufitowe oraz wybrać odpowiedni wzmacniacz, dopasowany do ilości głośników, liczby pomieszczeń i ich wielkości. Dodatkowe funkcje wzmacniacza, takie jak port USB, tuner FM czy czytnik kart SD, usprawnią i ułatwią zarządzanie całym systemem.

Jak powstaje pogłos i jak z nim walczyć?


Problemem często pojawiającym się w systemach nagłośnieniowych jest pogłos. Przyczyną tego jest zazwyczaj architektura pomieszczenia lub niewłaściwe rozmieszczenie głośników. W pierwszym przypadku trudno jest coś zrobić, natomiast jeśli chodzi o drugą przyczynę można stosować się do kilku zasad, aby uniknąć tego problemu. W pomieszczeniach o różnym układzie i kształcie ścian należy zastosować więcej głośników o mniejszej mocy. Głośniki sufitowe są idealnym rozwiązaniem, ponieważ skierują dźwięk w trudno dostępne miejsca. Głośniki należy ustawić w taki sposób, aby dźwięk nie miał możliwości odbicia się od ścian. Te kilka wskazówek pozwoli całkowicie wyeliminować zjawisko pogłosu.