Blog

Nagłośnienie do salonu fryzjerskiego

Jeśli planujesz zainstalować nagłośnienie w salonie fryzjerskim, musisz zastanowić się, jakie funkcje ma ono spełniać. W większości przypadków jest to odtwarzanie muzyki, która ma wprowadzić klienta w odpowiedni nastrój i pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Aby odpowiednio dobrać system nagłośnienia, należy wziąć pod uwagę wielkość lokalu oraz strefy, które chcesz w nim stworzyć. Profesjonalne systemy nagłośnień pozwalają na osobne regulowanie poziomu głośności i odtwarzanie różnych źródeł muzyki.

Aktywne głośniki sufitowe to doskonałe rozwiązanie nawet dla niewielkich pomieszczeń. Bez ingerencji w wygląd wnętrza możesz zapewnić czysty dźwięk, który uprzyjemni słuchanie ulubionej muzyki. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w lokalach gastronomicznych oraz w centrach odnowy biologicznej.

Jaki rodzaj nagłośnienia możemy zastosować w zakładzie fryzjerskim?
Jeśli planujesz otworzyć zakład fryzjerski lub remontujesz istniejący, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie głośników zabudowanych, takich jak głośniki sufitowe. Takie głośniki są zazwyczaj estetycznie zabudowane i podzielone na strefy, aby odpowiadały projektowi klienta. Będą idealnym rozwiązaniem do odtwarzania muzyki w tle. Wielkość i moc głośników muszą być dobrane odpowiednio do wielkości pomieszczenia. Do całego systemu nagłośnienia niezbędny jest wzmacniacz. W małych zakładach fryzjerskich dobrym wyborem będą wzmacniacze ścienne, takie jak marki Laudio.

Wzmacniacz do salonu fryzjerskiego
Do wyboru odpowiedniego wzmacniacza do nagłośnienia salonu fryzjerskiego konieczne jest posiadanie wiedzy. W przypadku dużych lokali fryzjerskich, wzmacniacz o małej mocy może okazać się niewystarczający. Wszystko zależy od ilości podłączonych głośników, warunków akustycznych oraz hałasu w salonie, takiego jak suszarki do włosów. Dobrze jest dobrać takie nagłośnienie, które spełni odpowiedni poziom głośności. Wzmacniacz powinien też pozwolić na podział stref. Tanie wzmacniacze mają tylko jedną strefę i są idealne do małych salonów fryzjerskich. Droższe modele mają możliwość kontrolowania nawet kilku stref jednocześnie. Ponadto, wzmacniacz powinien mieć możliwość odtwarzania muzyki bezprzewodowo za pomocą technologii bluetooth.

Czy możesz odtwarzać muzykę w swoim zakładzie fryzjerskim?
Tak, odtwarzanie muzyki w zakładzie fryzjerskim nie zawsze wiąże się z osiągnięciem korzyści majątkowej. Przykładowo, kilka lat temu właściciel małego salonu fryzjerskiego udowodnił, że dla jego klientów jakość świadczonych usług jest ważniejsza niż odtwarzanie muzyki z radia, dzięki czemu wygrał spór sądowy z ZAiKS-em.