Blog

Wzmacniacze strefowe z serii LAUDIO Multispace

Gdzie zastosować wzmacniacz strefowy?

Nagłośnienie publiczne w ostatnim czasie można powiedzieć, że przeszło nie małą rewolucję. Jeszcze do niedawna większość lokali nie posiadała własnego systemu nagłośnienia, lub posiadała bardzo prowizoryczne rozwiązania które były jedynie półśrodkiem w rozwiązaniu kwesti muzyki w lokalu. Ostatnie lata pokazały jednak, że właściciele coraz chętniej i świadomiej podejmują decyzje odnośnie nagłośnienia swojej przestrzeni. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu coraz powszechniejsza jest wiedza o tym, że by przyciągnąć nowych klientów, nie wystarcza jedynie serwować dobrego jedzenia czy świadczyć wysokiej jakości usług. Trzeba też pomyśleć o klimacie danej przestrzeni, sprawić by dane miejsce było na swój sposób niepowtarzalne i zapisywało się w pamięci klienta.

Nowa seria Laudio Multispace

By maksymalnie uprościć kwestie nagłośnienia dowolnej przestrzeni publicznej stworzyliśmy serię wzmacniaczy strefowych Laudio Multispace. Seria dzieli się na 3 modele. Każdy z nich posiada dokładnie takie same funkcje oraz wygląd, jednak różni się mocą. Definiuje ona we wzmacniaczu strefowym jaką ilość głośników możemy podłączyć do wzmacniacza. Działa to w bardzo prosty sposób. Suma mocy głośników w technice 100V nie może przekroczyć mocy wzmacniacza. Jest to bardzo prosta zależność, która jest łatwa do zastosowania. Wzmacniacze występują więc w wariantach 500 / 250 / 180 W.

O co chodzi z tą strefą?

Wzmacniacze Laudio Multispace to urządzenia wielostrefowe, w tym przypadku mowa tu o 6 strefach. Oznacza to, że całą przestrzeń którą nagłaśniamy możemy podzielić na 6 stref i możliwa jest regulacja głośności dla każdej z nich osobno. Możemy więc zastosować wysoki poziom dźwięku dla głównej sali natomiast przyciszyć sygnał dla toalet czy sali bocznych.

Możliwości Laudio Multispace

Każdy ze wzmacniaczy charakteryzuje się łatwą i intuicyjną obsługą. Przedni wyświetlacz wskazuje nam w jakim trybie działa wzmacniacz. Wzmacniacz oferuje możliwość odtwarzania dźwięku poprzez Bluetooth. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ korzystamy w tym momencie ze smartfona który staje się naszym centrum dowodzenia. W takim wypadku bez problemu włączymy muzykę z takich serwisów jak Spotify, Tidal, YouTube czy inne.
Kolejną opcją jest puszczanie muzyki bezpośrednio z pendrive’a, karty SD czy wejścia liniowego. W przypadku wejścia liniowego, możemy podłączyć np laptop który będzie odtwarzał muzykę za pomocą kabla mini Jack – 2 x RCA.
Każdy ze wzmacniaczy posiada także 2 wejścia mikrofonowe. Jedno Jack 6,3 mm które posiada także możliwość włączenia priorytetu, jak i wejście typu Combo czyli Jack 6,3 mm lub XLR.
Wzmacniacze strefowe Laudio Multispace posiadają oczywiście możliwośc regulacji głośności dla każdego z wejść. Dodatkowo do dyspozycji mamy regulację ECHO, czyli czas pogłosu. Sprawdzi się on w momencie gdy będziemy chcieli uatrakcyjnić nasz głos. Dodatkiem który również może podnieść jego walory są dwa potencjometry odpowiedzialne za regulację barwy dźwięku. Jest to TREBLE oraz BASS.
Cała seria Laudio Multispace wyposażona jest także w uchwyty które pozwalają na montaż wzmacniacza w szafie Rack 19″.

Laudio Multispace – panel tylny

Dla kogo jest takie rowiązanie?

Cała seria Multispace, to modele które zastosować można dosłownie w każdej przestrzeni publicznej. Bez wzgędu czy nagłośnić chcemy restaurację, bar, przychodnię, hotel czy inną dowolną przestrzeń, Laudio Multispace znajdzie tam swoje zastosowanie. Ważne jest by wziąć pod uwagę wielkość instalacji oraz jej budżet i odpowiedni dobrać komponenty pod te parametry.